Wynik RTG zatok 50-letniej osoby do interpretacji

RTGzatok.niewielkie pogrubienie błony śluzowej zatoki szczękowej lewej z jej przyściennym zacienieniem i częściowym ograniczeniem ich powietrzności głównie w zakresie zachyłka zębodoł.z podejrzeniem obecności w nim płynu lub torbieli retencyjnej.zmniejszenie powietrzności sitowia.TKzatok w obrębie skrzydła mniejszego kości klinowej po str.lewej widoczna bezpowietrzna przestrzeń o sklerotycznych,nieregularnych zarysach wiel.ok 18x12x10mm,ze zwapnieniami-do kontroli.czy wymaga to jakiegoś leczenia

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie kontrolne, proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po przeanalizowaniu wszystkich danych będzie można określić odpowiednie postępowanie.