Tomografia zatok: interpretacja wyników

Proszę o interpretację następującego wyniku: struktury miękkotkankowe w obrębie zatok czołowych, sitowia, zatok szczękowych ze znacznym upośledzeniem ich powietrzności, przyścienne pogrubienie śluzówki zatok klinowych kompleksy ujściowo przewodowe obustronnie niedrożne, skrzywienie przegrody kostnej nosa.

Redakcja abcZdrowie

W otrzymanym wyniku opisane są nieprawidłowości w budowie anatomicznej  jamy nosowej oraz przewodów łączących zatoki z jamą nosową. Pogrubienie błony śluzowej zatok klinowych wskazuje na przewlekłe zapalenie w ich obrębie.