Tomografia zatok: interpretacja wyników
Proszę o interpretację następującego wyniku: struktury miękkotkankowe w obrębie zatok czołowych, sitowia, zatok szczękowych ze znacznym upośledzeniem ich powietrzności, przyścienne pogrubienie śluzówki zatok klinowych kompleksy ujściowo przewodowe obustronnie niedrożne, skrzywienie przegrody kostnej nosa.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
W otrzymanym wyniku opisane są nieprawidłowości w budowie anatomicznej  jamy nosowej oraz przewodów łączących zatoki z jamą nosową. Pogrubienie błony śluzowej zatok klinowych wskazuje na przewlekłe zapalenie w ich obrębie.