Wynik testu ciążowego a ciąża

Witam. 1 grudnia dostałam ostatnią miesiączkę, a 13.12 kochałam się z mężem bez zabezpieczenia i we mnie skończył. Moje cykle trwają średnio 27 dni. 4 dni temu zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny. Czuję lekki ból piersi od kilku dni, a szczególnie sutków. Poza tym często mam odczucie zgagi i mdłości. Czy to możliwe, że po prostu sobie coś uroiłam, czy jednak jest szansa na dziecko i test został zrobiony zbyt wcześnie?

Test ciążowy wypada dodatnio w zależności od jego czułości od 14 do 21 dnia od momentu zapłodnienia więc jego wykonanie nawet w dniu spodziewanej miesiączki (a Pani zrobiła go wcześniej) może dać jeszcze wynik negatywny. Test taki należy wykonać przynajmniej tydzień po zatrzymaniu miesiączki.