Wynik TK zatok szczękowych i zmiana polipowata

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy zatok szczękowych. W wyniku TK wyszło, że mam zmianę polipowatą o wymiarach 8×11mm z zachyłku zębodołowym. Zęby mam zdrowe , ponieważ chodzę na kontrole systematycznie. Czy to poważne i czy powinnam to usunąć i do jakiego lekarza się teraz zgłosić. Dziękuję.

Dzień dobry. Tego typu zmiany polipowe śluzówki zatok przeszkadzają w swobodnej wentylacji zatok. Czy należy je usuwać powie Pani tylko lekarz laryngolog. Jeżeli zęby są zdrowe, lekarz stomatolog nic już nie może zrobić. Natomiast nieleczone zatoki mogą czasem wywołąć stan zapalny struktór leżących w pobliżu, czyli na przykłąd sąsiadujących z nimi zębów. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz