Wynik TSH i przeciwciał anty TPO
Proszę o wstępną diagnozę... Niestety nie mam usg ale TSH - 3,8. FT4 16,89 . Przeciwciała anty tpo 156,50. Przeciwciała anty tg 687,80. Będę wdzięczna za interpretację. Mam suchą skórę, nie udaje mi się schudnąć, ma bardzo obfite miesiączki.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Niestety bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można dokładnie się wypowiedzieć. Prawdopodobnie występuje autoimmunologiczna choroba tarczycy. Proszę koniecznie udać się do endokrynologa.
Wygląda na to, że ma Pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy - jeszcze w stanie wyrównania hormonalnego (eutyreozy), chociaż TSH jak na Pani wiek powinno być odrobinę niższe. Proszę udać się do endokrynologa, który po zbadaniu Pani podejmie decyzję, czy już teraz konieczne jest rozpoczęcie leczenia małymi dawkami L-tyroksyny.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz