Wynik badania anty-TGi anty-TPO

Witam odebralam dziś wyniki badań anty Tg 120 anty Tpo 980 w obu przypadkach norma to 60 natomiast wynik Tsh w normie jak mogę to interpretować?

Dzień dobry,

Ma Pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, które najprawdopodobniej doprowadzi do niedoczynności tarczycy (choroba Hashimoto). Warto wybrać się do endokrynologa, ocenić u niego tarczycę w usg (mi.in. echogeniczność gruczołu) i ew. rozważyć postępowanie mające na celu redukcję miana przeciwciał, niestety nie ma tutaj w 100% skutecznych metod.. Wskazane dokładne badanie lekarskie i oczywiście dokładnie zabrany wywiad.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz