Wynik USG kolana a konieczność zabiegu operacyjnego
Dzień dobry!Panie doktorze proszę o fachową pomoc,byłam dziś u chirurga z bolącą nogą pod kolanem wynik usg pokazał:w dolno przyśrodkowej części dołu podkolanowego,ostro odgraniczona przestrzeń płynowa 17x7x5mm,odpowiadajaca torbieli,od razu dał skierowanie na operaję,zaznaczę,że boli mnie tylko wtedy jak przejdę 18km. bo taką mam pracę,leki paracetamol.Czy na pewno od razu trzeba operację,czy można to w inny sposób obejść,co jaj mam robić, czy zostawić to i głowy sobie nie zawracać.Pozdrawiam.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Zbigniew Ĺťurawski
Szanowna Pani - w takim przypadku rozpocząłbym od próby opróżnienia torbieli - biopsja. Jeżeli się to nie uda - zabieg wyciecia chirurgicznego
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków