Wynik USG piersi u 26-latki
Miałam USG piersi. Wynik jest nastepujacy: Piersi o tkaniu gruczołowym z drobnymi torbielami 5-10 mm średnicy, największa w p.prawej kw.dolnym zewn. ok 50 mm średnicy, największe w p. lewej ok 14 mm i 12 mm średnicy. Poza tym w piersi prawej na godz.10 ognisko mieszane ok 13 mm średnicy, moze odpowiadać gęstej torbieli, FA. Dły pachowe wolne. Lekarz zalecił mi badanie kontrolne za pół roku oraz wyciecie torbieli. Czy są to zmiany poważne? muszę wyciać je jak najszybciej? Mam 26 lat. Pozdrawiam.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Wszystkie opisane w wyniku zmiany mają charakter łagodny. Proszę postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego. Nie ma potrzeby, by wycinać zmiany jak najszybciej.