Wynik USG tarczycy u 34-letniej kobiety
witam właśnie zrobiłam usg tarczycy oto jej opis . Tarczyca połozona w obrębie narządów szyi.Niemal cały prawy płat zajmuje 30mm niejednorodna struktura, aobok znajduje się 12mm o nieco wzmiejszonej echogeniczności w niej drobne echoujemne przestrzenie.Płat lewy o wymiarach ok. 12/12/38 mm z widocznąok.3 mm echoujemną strukturą. Co to wszystko oznacza czy mam guza i czy biopsja jest wskazana jak to leczyć?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam. Wg opisu obecne są guzki w tarczycy. Aby ocenić ich charakter należy wykonać biopsję. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.