Badanie tarczycy u kobiety 48-letniej

Prawy płat tarczycy o wymiarach 60-21-18 mm lewy płat tarczycy o wymiarach 55-25-23 mm w obrębie tarczycy widocznych jest kilka zmian ogniskowych o echogeniczności mieszanej, z hypoechogenicznymi otoczkami, z rozsianymi, drobnymi przestrzeniami płynowymi- największa w obrębie lewego płata ma wielkość 21-20-26 Badanie wykonała kobieta w wieku 49 lat OB=2 TSH również jest w normie proszę o interpretację tych wyników....

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wymagana jest dalsza diagnostyka, w tym wykonanie biopsji zaobserwowanych w USG zmian. Z wynikiem USG proszę zgłosić się do lekarza kierującego na badanie / endokrynologa.