Jaka jest interpretacja wyniku badania USG tarczycy?

Proszę o zdiagnozowanie wyniku USG tarczycy. Tarczyca dwupłatowa z zachowaną cieśnią o śr. 2,3 mm. Prawy płat o wym. 24x16x39 mm . Lewy płat o wym. 20x12x39 mm. Prawidłowa echostruktura miąższu tarczycy z heterochogeniczną zmianą ogniskową w obrębie prawego płata o wym. 6x 3.5 mm.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka . Jak przedstawiają sie wyniki badań tarczycowych? Być moze bedzie końiecznosc wykonania biopsji.