Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to choroba tarczycy?

Mam 29 lat, jestem kobietą. Podczas badania USG Doppler wykryto u mnie zmiany ogniskowe w tarczycy. A oto wynik: "Prawie całą objętość płata prawego zajumują sie dwie zlewające się ze sobą normoechogeniczne zmiany ogniskowe z otoczką halo o sumarycznychwymiarach 38,4x15,9 mm. W części środkowej większej zmiany obszar hypoechogeniczny śr. 5,9mm- wskazana BAC. W biegunie górnym tego płata hypogeniczna zmiana ogniskowa śr.4,6 mm  -wskazaza BAC. Płat lewy jednorodny o obniżonej echogeniczności. Regionalne węzły niepowiekszone". Poza tym od 2 lat czuję się senna, wiecznie zmęczona, rozdrażniona. Co oznacza mój wynik? Czy mam powody do niepokoju? Wizytę u endokrynologa będę miała dopiero na koniec llistopada – czy mogę do tego czasu spokojnie czekać? Co to są zmiany hypogeniczne? Czy to jest jakaś choroba tarczycy? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam cały zespół ekspertów :)
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

W obrazie USG tarczycy widoczne są zmiany, które należałoby zweryfikowac histopatologicznie, w związku z czym powinna być wykonana zalecana u Pani biopsja owych zmian. Badanie to pomoże odpowiedzieć na pytanie, jaki jest charakter zmian. Na podstawie wyniku lekarz zaleci dalsze postępowanie.

Proponowałabym wykonać biopsję jak najszybciej. Natomiast rutynowa diagnostyka w kierunku chorób tarczycy obejmuje badanie hormonów TSH, fT3 i fT4.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy