Interpretacja wyniku USG tarczycy 36-latki

Dzień dobry - proszę o interpretację USG tarczycy Tarczyca polozona typowo, o zachowanej ruchomosci polykowej, prawid. echogenn, jednorodna, niepowiekszona. W dolnym biegunie lew. płata tarczyca hipoechogeniczna zmiana ogniskowa z obwodka halo wielk 10x6mm o mieszanym typie unaczynnienia. W czesci srodkowej prawego platatarczycy drobna izoechogeniczna zmiana z obwodka halo wielk. 3mm Wymiary tarczycy PP-14x15x51mm PL-13x16x52mm Kobieta 36 lat - 60 kg cm nie pali,nie pije. Dziekuje za odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Wyniki badania wskazują na obecność guzków tarczycy i najpewniej konieczne będzie wykonanie biopsji (w zależności od sytuacji klinicznej) celem oceny ich charakteru. Bez wyników biopsji nie mogę jednoznacznie ocenić wyniku badania.