Interpretacja badania USG tarczycy i węzłów chłonnych
Bardzo prosze o interpretacje bad USG tarczycy. Prawy płat 29x23x64 mm. Lewy 24x24x65 mm. Ciesn szer. 5mm.Prawy płat 3 zmiany, Dwie o nieco niejednorodnej, podwyzszonej echogenicznosci, z drobnymi naczyniami na obwodzie, wym.13x10mmi śred. ok 5mm. oraz hipoechogeniczna bez patologicznego unaczynnienia sr. ok 6mm, ze zwapnieniem ok 3mm Lewy Zmiana 12x8mm nieznacznie niejednorodna echogenicznosc unaczynniony na obwodzie, litopłynowy 27x16x19mmoskapym mieszanym unaczynnieniu, wezły niepowiekszone.

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
Czy zmiany wyczuwalne są palpacyjnie? Czy w badaniach hormonalnych - hormony tarczycy są w normie.? Warto rozważyć wykonanie biopsji zmian. Najbardziej podejrzane są zmiany hipoechogeniczne, ale tylko 1 na 20 statystycznie jest zmianą nowotworową. Proszę skontaktować się z endokrynologiem, który ew. wytypuje zmiany do biopsji.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz