Zmiany na tarczycy w wyniku USG szyi

Witam, poszłam "tak od siebie" na usg szyi, bo niepokoiły mnie wyczuwalne wezły pod żychwą. Ku mojemu zdziwieniu, na tarczycy mam zmiany: lewy płat to zmiana hipoechgeniczna sr 2,5mm z mikrozwapnieniem na obwodzie prawy plat to 3 zmiany o mieszanej echogenicznosci sr 6mm, 12mm, 13mm. Węzly chlonne są w USG nie powiększone. Badania TSH, FT3 i FT4 w normach. Szesc lat temu podobno miałam stan zapalny tarczycy (jednen lekarz mówił że tak a drugi że nie...) więc zostawiłam ten temat wtedy...

Lek. Krzysztof Szmyt

Zalecam wizytę u endokrynologa- doświadczonego w wykonywaniu USG celem obserwacji zmian i ewentualnej biopsji cienkoigłowej zmiany z mikrozwapnieniem po decyzji lekarza.