Co oznacza wynik badania USG tarczycy przy niedoczynności tarczycy?
Od 16 lat syn ma rozpoznan niedoczynnosc tarczycy obecnie ma 26 lat Zazywa lev.sodium T 88 Zawsze mial 2 badz 3 guzki max 14 mm Wczoraj zrobil usg zaniepokoilo nas Plat pr o wym 11x12x37 mm plat lew 14x12x37 mm w czesci srodk dolnej plate lew KONGLOMERAT guzkow o obnizonej echogenicznosci o lacznej sr 21 mm Zmiana wyk bardzo bogate unaczynienie Pozostale czesc i obu platow unaczynione umiark W placie pr nie ma zmian ogn okoliczne wezly chlonne nie powieksz bad krwi w normie Co to moze znaczyc?

MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczna biopsja aby po badaniu moc określić charakter guzków. Proszę zgłosić się do lekarza endokrynologa