Miąższ tarczycy o nieznacznej obniżonej i niejednorodnej echostrukturze

Prosze o interp.usg: polat prawy -miazsz tarczycy o nieznacznej obnizonej i niejednorodnej echostrukturze.Zmiany wieloogniskowe.Najwieksze w bieg. gornym 0 wym.13x10x16mm izoecheniczne z niewiekla komponenta plynowa. Plat lewy: Echog.jak wyzej,zmizny wileogniskowe.Guzek wyrozniajacy sie w bieg.gornym,nieznacznie przekraczajacy torebke 8x7x6 mm o budowie gabczastej o unaczynieniu obwodowym..Ponizej konglomeracja guzkow o lacznym wymiarze 17x10x15mm. Wynik TSH 3,770 qIU/ml

Witam. Wynik poziomu TSH jest prawidłowy, tarczyca wykazuje zaś budowę wieloguzkową. Konieczna jest wizyta u specjalisty endokrynologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie i zweryfikuje konieczność wykonywania biopsji tarczycy.