Wynik USG TV u 39-latki
Mam 39 lat. 10/11 wykonałam usg tv, zaniepokojona bólami podbrzusza, krzyża, czasem krótkotrwale pochwy. Cykle miesięczne są krótkie. Oscylują między 22-26 dni. Miesiączki bardzo obfite. Wynik badania usg: Trzon macicy o wym. 57x46x52 mm. Myometrium bez patologii. Endometrium szerokości do 15 mm o heterogennym echu. Jajnik lewy prawidłowej wielkości i struktury, w prawym torbiel krwotoczna o wym 32x30 mm. Płyn -. Proszę o opinię na temat wyniku.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Torbiel krwotoczna występuje po owulacji. Czasami może wymagać leczenia jednak zazwyczaj wchłania się samoistnie.
Endometrium heterogenne świadczy o obecności np.skrzepów krwi. Wynik jest prawidłowy. Wskazana jest dalsza obserwacja i opieka ginekologiczna.
Pozdrawiam