Co oznaczają wyniki badania USG ginekologicznego?

Witam serdecznie Proszę o interpretację wyników badania USG ginekologicznego Trzon macicy w tyłozgięciu o wym.51x34mm,o niejednorodnej echogeniczności. Endometrium szer.12 mm,prawidłowe. Jajnik prawy-49x24 mm.z niejednorodną echogenicznie zmianą wielkości 31x25 mm,mogącą odpowiadać torbieli krwotocznej. Jajnik lewy-prawidłowy,25x11 mm. Bez wolnego płynu w zatoce Douglasa. Czy po zastosowaniu Duphastonu,ta torbiel ulegnie wchłonięciu?Podobną torbiel miałam w lipcu 2016r na lewym jajniku

Lek stosowany jest w właśnie w przypadku leczenia endometriozy (torbieli krwotocznych) dlatego odpowiednie stosowanie i dawkowanie może spowodować wchłonięcie się torbieli.