Wynik USG w 14 tygodniu ciąży
Bylam na usg w 14 tygodniu ciąży, ductus venosus wynosi 1,287 czy nie jest to za wysoki wynik i co to może oznaczać. Czy coś niedobrego dzieje się w przewodzie zylnym ?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Górna granica normy dla średnicy przewodu żylnego dla 14-tygodniowego płodu wynosi 1,23mm, w opisanej sytuacji rozważyć należy wykonanie kontrolnego badania echo serca u płodu. Poszerzony przewód żylny może być objawem wady serca, ale nieznaczne poszerzenie może też wynikać z błędu pomiarowego (zwłaszcza, gdy obserwacji dotyczą przewody o rozmiarach ok. 1mm). Odnośnie dalszego postępowania należy przede wszystkim skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę.