Co oznacza ten wynik badania w 29 tygodniu ciąży?

Witam mam pytanie jestem w 29 tygodniu ciąży na ostatnim USG wyszło mi agenezja wewnatrzwatrobowa przewodu żylnego i co to oznacza resztę przepływów bez zmian test pappa z krwi w normie proszę o interpretację wyników badania w pierwszym trymestrze ciąży prawidłowe

Redakcja abcZdrowie

Witam,

agenezja jest zaburzeniem rozwojowym polegającym na niewykształceniu się zawiązku narządu, a w dalszej konsekwencji – samego narządu.

Przewód żylny to naczynie krwionośne u płodu, które łączy odcinek żyły pępkowej z żyłą główną dolną. Bierze udział w krążeniu i natlenianiu krwi.

Brak tego narządu może skutkować wieloma konsekwencjami. W przypadku Pani ciąży niestety nie sposób oceniać ryzyka, ponieważ do tego konieczne jest zapoznanie się ze zdjęciami z badania USG.

Zachęcam do lektury naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/badania-prenatalne-plodu.

Proszę skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę – prawdopodobnie konieczne będzie powtórzenie badania, by upewnić się co do agenezji przewodu żylnego. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować ginekolog.

Niewykluczone, że wskazane będzie zwiększenie częstotliwości wizyt i obserwowanie rozwoju płodu w krótszych cyklach – np. co tydzień lub dwa.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/rozwoj-plodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.