Co oznacza ten opis badania żołądka w 13 tygodniu ciąży?
Witam, jestem w 13 tc i w opisie badania jest informacja, że żołądek o prawidłowej lokalizacji miernie wypełniony. Co to oznacza ? Czy to że jest miernie wypełniony świadczy o jakiejś nieprawidłowości?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
trudno odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie – zazwyczaj w razie niejasności bądź podejrzenia jakiejś nieprawidłowości wskazane jest powtórzenie badania USG, np. za 3-4 tygodnie.
Powodem słabo czy, jak to zostało ujęte w opisie Pani badania, „miernie” wypełnionego żołądka może być po prostu zbyt małe wypicie płynu owodniowego przez płód. Niestety bez zapoznania się ze zdjęciami z badania ultrasonograficznego trudno stwierdzić coś więcej.
Sugeruję skonsultowanie się z ginekologiem prowadzącym ciążę lub tym, który wykonywał badanie – będzie w stanie powiedzieć więcej. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na podobne pytanie, powinno rozwiać Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-ze-zoladek-plodu-jest-slabo-wypelniony.
Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-usg-w-ciazy.