Wynik wymazu z gardła po chorobie Hodgkina

Wymaz z gardła - wynik: Streptococcus viridans group - liczne, Neisseria species - liczne, Micrococcus species - liczne, Harmophilus parainfluenzae - nieliczne. Badania wykonano metodą chodowlaną. Proszę o interpretację. Dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego na to badanie, bo zgłaszam częste infekcje gardła, kłucie migdałków. Jestem w remisji Chłoniaka Hodgkina od roku.

Badanie wskazuje na masywną infekcję mieszaną florą bakteryjną!!! Sytuacja wymaga teraz wykonania antybiogramu-czyli określenia na jaki antybiotyk każda z tych bakterii jest wrażliwa, aby móc wdrożyć leczenie "celowane" , czyli skierowane p/wko konkretnym bakteriom!!!!! zż