Streptococcus viridans group w wymazie z gardła

Witam, Odebrałam wyniki wymazu z gardła. Zawierał on m.in. streptococcus viridans group, streptococcus gamma-haemolyticus, neisseria species, haemophilus parainfluenzae. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Nie mam pojecia co może oznaczać wynik. Z pozdrowieniami, Agnieszka Gajda

Za mało informacji o Twoich dolegliwościach! A to jest główna skarbnica wiedzy o Twoich problemach zdrowotnych.. Wyniki to często drugorzędna rzecz. W posiewach nie ma tragedii.