Jak postępować przed wizytą u laryngologa?

Witam, Od około 1-1,5 miesiąca mam problem z nosem. Mianowicie jest ciągle zatkany. Po pierwszym tygodniu zatkanego nosa, wziąłem aspirynę i wtedy pierwszy raz częściowo odblokowała mi się jedna dziurka w nosie i po zapoznaniu się z tematem, dowiedziałem się, że jest to wina zapalenia zatok. Rozpocząłem domową kurację, która polegała na przyjmowaniu leków przeciwzapalnych, irygacji nosa, wziewania pary wodnej z olejkami eterycznymi oraz stosowaniu sprayów do nosa (przyjmowałem je 5 dni by uniknąć „uzależnienia”). Niestety ta kuracja zakończyła się niepowodzeniem, jedynie po domowej kuracji minęły mi bóle głowy oraz katar, lecz problem zatkanego (niedrożnego) nosa wciąż pozostał, więc skierowałem się na badania laryngologiczne. Przepisano mi antybiotyk (atecortin) do stosowania do nosowego przez 7 dni, pronasal (14 dni) oraz leki wspomagające leczenie (5 i 7 dni). Dziś minął 11 dzień kuracji i niestety objawy nie minęły. Zaznaczam, że nie miałem wykonywanej tomografii. Jedyne badanie to wziernikowania nosa i badanie gardła. Dodam, że od jakiegoś czasu mam również ból kości mostkowej. Badania krwi wzorowe. Za tydzień mam kolejną wizytę u laryngologa. Czy mam się przygotować w jakiś sposób przed wizytą, by pomóc lekarzowi w postawieniu diagnozy? Wykonać jakieś badania?

Zmień laryngologa. Atecortin jest na skórę. Pronasal jest na alergiczny, udokumentowany testami nieżyt nosa. Nie rób tomografii to 160 zdjęć zatok.