Czy te objawy mogą skazywać na zapalenie zatok?

Od lutego do kwietnia borykam się z ciągłym katarem,bólem głowy nad oczami w okolicach policzków a czasem z tyłu głowy,poza tym ze zmęczeniem i ogólnym rozbiciem. Przy płukaniu nosa irigasinem rano wychodzą żółte i zielone gluty - bardzo dużo tego. W ciągu dnia uczucie rozpierania w nosie katar i lekkie przytykanie uszu. Leczyłam się irygacja mi,inhalacjami solą fizjologiczna hiper i izotoniczna,sinupretem olejkami eterycznymi pomaga przynosi poprawę ale ciągle powraca. Czy to zapalenie zatok jeśli tak w jaki sposób skuteczny leczyć ?

Tak, objawy wskazują na przyczynę laryngologiczną - zapalenie zatok obocznych nosa. Warto wykonać TK głowy, być może konieczne jest wdrożenie atb oraz gks. Musi Pani pójść do laryngologa.