Wynik wymazu z gardła pod kątem chlamydia pneumoniae

Odebralismy wynik wymazu z gardła pod kątem chlamydia pneumoniae. Dodatni u córki 5 lat, żony i u mnie. Ujemny u syna 4 mies (karmiony piersią). Przypisany antybiotyk dla mnie i córki na bazie azytromycyny. Problem dotyczy żony. Jaki antybiotyk lub leczenie wdrożyć, by nadal mogła karmić piersią - bardzo nie chce rezygnować z karmienia? Chlamydia p. u córki to powtórka. Po kuracji klacidem zakończonej z początkiem marka mamy powtórkę. Z góry dziękuję za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Można spróbować klarytromycyny, chociaż jeżeli nie wykazała ona skuteczności u córki radziłbym najpierw wykonac antybiogram, lub na czas stosowania azytromycyny zastosować przejściowo mleko zastępcze.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można zdecydować o odpowiednim postępowaniu.