Wynik wymazu z pochwy u 32-latki

czy wynik wymazu z pochwy jest prawidłowy??: wynik ujemny, z badanego materiału wyhodowano mikroflorę kolonizującą błonę śluzową pochwy: lactobacillus spp. ( ), enterococcus spp. ( ), escherichia coli ( ), grzybów nie wyhodowano

Lek. Tomasz Budlewski

Najprawdopodobniej powyższe bakterie nie są patogenne i uznawane są za bakterie naturalnie występujące w florze błony śluzowej pochwy. Grzybów nie stwierdzono. Proponuję pokazać powyższy wynik podczas wizyty u lekarza ginekologa.