Wynik wymazu z szyjki macicy w kierunku chlamydia trachomatis

Witam. Jestem w 5/6 tygodniu ciąży. Odebrałam wynik wyrazu z szyjki macicy w kierunku chlamydia trachomatis, stwierdza się antygen chlamydia trachomatis. Proszę o poradę, czy na tak wczesnym etapie stosuje się leczenie? Czy jest szansa utrzymania ciąży? Jestem w stałym związku od 12 lat, 5 lat temu urodziłam dziecko bez komplikacji. Czy to możliwe żeby bakterie były we mnie od 12-13 lat i nie dały wcześniej objawów? Czy jednak jest możliwość zarażenia się w inny sposób niż kontakty seksualne?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie ma innej możliwości. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.