Czy to mogą być objawy Chlamydia trachomatis?

Jestem po zabiegu wycięcia polipa z szyjki macicy i czyszczeniu kanału szyjki macicy. Dzień po zabiegu, po zjedzeniu czegokolwiek, mam wzdęte nadbrzusze i prawą stronę brzucha. Po czterech dniach zaczęły się ostre bóle w środkowej części podbrzusza, promieniujące do pleców i pieczenie w czasie oddawania moczu. Teraz jeszcze doszło pieczenie powiek jak przy zapaleniu spojówek. W szpitalu zrobili mi badania moczu, krwi, ale w CPR nie wyszedł duży stan zapalny. Brałam A***, ale bóle nie ustąpiły. Przy wypisie stwierdzili, że może to pęcherz i zapisali F***, ale biorę go od 6 dni, a objawy pozostały bez zmian. Czy może to być zakażenie Chlamydia trachomatis czy jakąś inna bakterią. Jakie badania wykonać i w jakim kierunku? Z góry dziękuję za odpowiedź, bo już nie wiem, do jakiego lekarza się zwrócić.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Do zakażenia Chlamydia trachomatis dochodzi zwykle drogą płciową. Zdarzają się zakażenia po używaniu wspólnych ręczników, bielizny, korzystaniu z sauny, basenu. Nie powinno jednak dojść do tego typu infekcji po zabiegu w szpitalu.
Przyznam, że nie do końca rozumiem, dlaczego w takim stanie, w dodatku bez szczegółowej diagnozy, odesłano Panią do domu. Czy nie wyznaczona Pani wizyty kontrolnej?
Jeżeli nie, pozostają Pani dwa wyjścia. Pierwsze, może Pani ponownie się zgłosić do lekarza prowadzącego, wykonującego zabieg, drugie, pójść do swojego ginekologa w rejonie. Niezbędne jest bowiem jak najszybsze wykonanie badań, typu CRP i posiew z moczu/kanału szyjki.
Wskaźniki stanu zapalnego były podwyższone już w trakcie hospitalizacji, od tego czasu mogły narosnąć i trzeba to koniecznie sprawdzić. Posiew z zasady wykonuje się przed antybiotykoterapią, ale jeżeli po przyjęciu 2 różnych preparatów dolegliwości nie ustąpiły, trzeba wykonać posiew z określeniem lekowrażliwości danego szczepu.
Pozdrawiam