Podejrzenie zakażenia chlamydią trachomatis

Mam podejrzenie zakażenia chlamydia trachomatis. Zrobiono mi badanie z krwii - wynik jest ujemny, ale z tego co wiem, badanie tego typu cechuje się niską czułością. Chciałąbym wykonać badanie PCR DNA - można je zrobić np. z moczu, wymazu z cewki, szyjki macicy, pochwy. Nie wiem na które będzie najskuteczniejsze? Np. jeśli bakteria bytuje w pochwie, a ja zrobie badanie z moczu to i tak jej nie wykryje? Dodatkowe pytanie to w jakim laboratorium najpewniej zrobić tego rodzaju badanie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, najcześciej w przypadku tego badania jest to wymaz z kanału szyjki macicy. Co do laboratorium to musi sie Pani już zorientować w swoim miejscu zamieszkania. Pozdrawiam