Jakie badania w kierunku zakażenia chlamydią trachomatis?

Szanowni Państwo Mam pytanie , jaka metoda badania pozwoli wykazać czy mam bakterię chlamydie trachomatis ? mam objawy identyczne jak opisywane w itnernecie tzn ( wyciek z cewki czasem szary czasem wodnisty ) ból cewki i częste oddawanie moczu . Niestety lekarz nie chce mnie leczyć w tym kierunku póki nie potwierdzę tego badaniami a on nie pokierował mnie jakie mogę w tym celu wykonać oraz z jakich materiałów można to sprawdzić ? mocz , krew , wymaz z cewki? jaka jest najskuteczniejsza metoda

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że wymaz z cewki. Proszę koniecznie udać się do lekarza urologa bądź dermatologa