Wynik z wycinku z tarczy szyjki macicy i wyskrobin z kanału szyjki

Witam , ja dziś otrzymałam wynik z wycinku z tarczy szyjki macicy i wyskrobin z kanału szyjki ale nic nie rozumem co oznaczają: 951756-Erosio papillaris in statu epidermisation cum inflammatione.Dysplasia epitheli plani minoris graduis (CIN ). 951757-Mucosa canalis cervicalis. Dodam ,że w badaniu cytologicznym wyszło mi zmianę dużego stopnia (hsil)-cechy dysplazji średniego stopnia. Miałam robionąkolposkopowe badanie i tam też potwierdziły się zmiany. Dlatego proszę o pomoc.

Szanowna Pani,
po pierwsze miała Pani wykonane badanie cytologiczne-wynik nieprawidłowy lekarz skierował Panią na badanie kolposkopowe po którym miała Pani pobrane wycinki + wyskrobiny.
Interpretacja wyników należy do Pani lekarza ginekologa, i to on ustala dalsze zalecenia..