Wyniki badań 48-latki a menopauza

Ostatnia miesiączka 9.05. 13r; Wiek 48- czy te wyniki świadczą o menopauzie? Czy jeszcze jestem płodna? LH37,50 faza folikularna 2,39-6,60 mlU/ml faza lutealna 0,90-9,33 j.w. środek cyklu 9,06-74,24 j.w. po menopauzie 10,39-64,57j.w.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Poziom LH o którym Pani pisze może świadczyć o dwóch stanach - owulacji bądź menopauzie. Pojedyncze oznaczenie nie daje nam pewności co do tego, że owulacja już nie występuje. Pomocne byłoby tutaj ponowne oznaczenie po około tygodniu. Bardziej miarodajną metodą jest tutaj oznaczenie FSH- poziom >40 mlU/ml wyklucza możliwość jajeczkowania.