Wyniki badań a konieczność gastroskopii lub kolonoskopii?

Witam, miewam bóle brzucha od roku ,ostatnio pojawiły się nudności czasami cały dzień. Wypróżnianie niepełne, czasami biegunki, bulgotanie po lewej stronie w brzuchu i mega wzdęcia. Poszedłem w końcu do gastrologa i zlecił podstawowe badania: Kalprotektyna w kale, Kał Lamblie (ELISA), Kał na pasożyty, Kał na krew utajoną, Cholesterol całkowity, AST, Amylaza, Morfologia, Glukoza, ALT, CRP, Helicobacter pylori IgG, Lipaza , P/c. p .transglutaminazie tkankowej (anty-tTG) w kl. IgA met. ELISA (wykluczenie celiakii)i wszystkie wyszły w normie, oprócz Kalprotektyny która wyszła mi 357 co mam robić w takiej sytuacji ,kolonoskopia i gastroskopia?

Lek. Michał Lenard

Obecność kalprotektyny świadczy o stanie zapalny toczącym się w jelitach. Sugeruję wizytę u gastrologa zlecającego badania, aby ocenił wyniki i zdecydował o dalszym postępowaniu. Niewykluczone, że zalecana będzie kolonoskopia. Pozdrawiam!