Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badań borelia burgdorferi

Badanie na boreliozę. Witam, chciałabym zapytać co to znaczy. Borelia burgdorferi p/c IgG 0,08 Index wynik ujemny < 0,20 dodatni >=0,20 Interpretacja: wynik ujemny Borelia burgdorferi p/c IgM 3,93 Index wynik ujemny < 0,20, wynik dodatni > lub =0,32, wynik wątpliwy 0,20 - 0,32 Interpretacja: wynik dodatni. Z góry dziękuję.
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Witam!
Wynik może wskazywać na boreliozę. Wskazane jest potwierdzenie go testem Western Blot. Należy jednak dodać, że zdarzają się wyniki fałszywie dodatnie (spowodowane przyczynami innymi niż borelioza) i sam dodatni wynik badań nie jest wskazaniem do leczenia. Wskazana jest konsultacja ze specjalistą chorób zakaźnych.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy