Wyniki badań hormonalnych a zaburzenia pracy przysadki

Witam Czy poniższe badania mogą świadczyć o zaburzeniu pracy przysadki? Podwyższone jedynie LH. Mam osłabioną erekcję, słaby lub brak orgazmu, brak porannych erekcji lub słabe. LH 8,89 mIU/ml [1.7 - 8.6] FSH 3,48 mIU/ml [1.5 - 12.4] Prolaktyna 7,4 ng/ml [4.04 - 15.2] Progesteron 1,2 ng/ml [0.2 - 1.4] Testosteron 6,2 ng/ml [2.49 - 8.36]

Witam Pana,

W celu diagnostyki zaburzeń erekcji oraz funkcji przysadki badania należałoby uzupełnić poprzez wykonanie TSH, f T4,ACTH, kortyzol, Testosteron wolny, SHBG, DHEA-S oraz morfologii, glikemii na czczo, lipidogramu. Ważną kwestię stanowi także czas od kiedy wystepują u Pana problemy z erekcją, czy rozwijały się stopniowo czy nagle oraz jaki jest Pana ogólny stan zdrowia.Czy wystepuje obniżenie/ wzmożenie libido? Warto aby zgłosił się Pan zarówno do lekarza endokrynologa jak i lekarza seksuologa aby dokonczyć diagnostykę anorgazmii oraz zab. erekcji, a następnie podjął ew. terapię tego problemu.

Pozdrawiam!