Wyniki badań hormonalnych i podejrzenie PCOS
Witam, mam problem z hormonami, pół roku temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne a dzisiaj odebrałam wyniki, lekarz mi powiedział ze podejrzewa pco Jestem załamana i boje sie ze nie będę mogła mieć dzieci Gonadotropina : powyżej górnej normy. FSH 6,8 iu/L (3.0-9.0) LH 12 iu/L (2.0-11.0) E2 240 pmol/L (150.0-1000.0) FAI 4,6 (0.0-4.0) SHBG 26 mol/L (35.0-100.0) Badanie było robione w 16 dniu cyklu. Miałam rownież usg dopochwowe wynik : liczne pecherzyki. prosze o odpowiedz. Monika

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podane wyniki mogą wskazywać na PCO. Niestety nie napisała Pani czy ma Pani jakiekolwiek objawy androgenizacji. Jest to natomiast jeden z kryteriów rozpoznania PCO. Sugeruję konsultację z lekarzem prowadzącym, który postawi "ostateczne" rozpoznanie.