Wyniki badań hormonalnych i USG w kierunku Hashimoto

Mam pytanie czy na podstawie badań które zrobiłam można przyjąć że choruję na Hashimoto, tsh 7,13 (norma do 4,78), ft3 4,95 (norma 3,8-6) i ft4 13,31 (norma 7,86-14,41) czyli w normie, ANA1 dodatni stwierdzono obecność przeciwciał, p/c antyTG <0,9 (norma do 4,0), p/c antyTPO 1,6 (norma do 9), Rf <5 (norma do 14), w usg na lewym płacie obszar o niejednorodnej echostrukturze, wewnątrz zmiany ogniska hypoechogeniczne, bardzo proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do endokrynologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.