Badania hormonalne przy Hashimoto a złe samopoczucie

Mam stwierdzone hashimoto , ostatnie wyniki TSH 3-cia generacja 0,646 uIU/ml 0,55 4,78 FT 3 4,21 pmol/l 3,8 6 FT 4 13,76 pmol/l 7,86 14,41 Morfologia oprócz HDW obniżonych nieznacznie i eozynofili podwyższonych (tylko procentowo) jest w normie. Niestety nie czuje sie dobrze - biorę euthyrox 100, bisocard 2,5 mg z powodu wysokiego tetna i zelazo (anemia). Niestety mam stan podgoraczkowy 37,2 - 37,5 i nie wiem czym jest spowodowany. Meczy mnie to strasznie. Pomocy
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu i przeanalizowaniu wszystkich już wykonanych badań będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak leczyć złe samopoczucie przy Hashimoto?

Choruje na Hashimoto. Leczenie od 4 lat. Zaczynaja mi się robić guzki.Mimo w miarę poprawnych parametrów krwi czuje się ciagle do niczego, zmęczona z brakiem chęci do czegokolwiek. Od pewnego czasu boli mnie brzuch z prawej strony, na ukos od pępka, czasem w parze z lewa strona. Mam nudności. Brak wymiotów. Na własna rękę zrobiłam usg, w woreczku żółciowym wyszły 3 małe polipy, ostatnio udałam się na usg sprawdzające, został niby jeden polip. Wyniki z krwi ALAT, ASPAT, billirubina, lipaza, amylaza w normie, natomiast CRP 9, OB 18. Na prawej ręce zauważyłam tydzień temu czerwona plamkę szorstka, teraz został jakby ślad po strupie, nie przejmowałam się, ale dziś to samo mam na lewej łydce. Proszę o podpowiedz jakie wyniku warto zrobić. Nie jestem hipochondryczką, ale mam 32 lat i obawiam się o swoje zdrowie. Kalina.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Złe samopoczucie i wyniki badań hormonalnych

Witam, mam 20 lat i bardzo zle sie czuje: oslabienie, brak koncentracji, bole brzucha itp. W kwietniu zrobilem sobie badania hormonow i wyniki byly nast. FSH-6,85 LH- 4,81 ESTRADIOL- 33,55 PROLAKTYNA- 26,60 TESTOSTERON- 510,63 TSH 3-cia generacja- 4,217 P/c anty-TPO 3,60. W sierpniu powtorzylem niektore z badan i TSH 3-cia generacja byla juz 4,563 PROLAKTYNA- 13,91 a TESTOSTERON-365,23 Prosze o pomoc w interpretacji tych wynikow i ewentualnie dalszego postepowania. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego. Po wstępnym badaniu lekarz zdecyduje o konieczności konsultacji endokrynologicznej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty