Wyniki badań hormonalnych u 25-latki

mam 25lat, miedzy drugim a trzecim dniem cyklu miałam robione badania hormonalne z nast.wynikiem :TSH 1.258 ft3 5.20 LH4.56 ft4 20.01 FSH 5.72 PROLAKTYNA 16.52 TESTOSTERON 53.96 DHEA SO4 262.61 ANDROSTENDION 2.30 czy wyniki są dobre czy może nie i mogą być przyczyną problemu z zajściem w ciążę?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, interpretacja wyników zależy od normy laboratorium i wskazań do ich wykonania, powinien jej dokonywać lekarz zlecający. Biorąc pod uwagę ogólne normy, wyniki są prawidłowe. Pozdrawiam