Wyniki badań hormonów u 38-latka

Dzień dobry. Robiłem badania na hormony. Oto moje wyniki Estradiol wynik <20 (norma 20-47 pg/lm) Prolaktyna wynik 30.23 (norma 2.64-13.13 ng/ml ) h Testosteron wynik 568.34 (norma 175-871 ng/dl ) Mam 38 lat mężczyzna. Od paru miesięcy cierpię na spadek libido Dziękuję

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

taki wynik wskazuje na hiperprolaktynemie która może przyczyniać się do spadku libido. Sugeruje udanie się do endokrynologa celem wykonania diagnostyki co jest przyczyną hiperprolaktynemii.

Pozdrawiam.