Wyniki badań IgM i IgG

Jestem w piątym tygodniu ciąży. Bardzo niepokoją mnie wyniki: IgM 59,10 IU\ml (NORMA - wynik ujemny:<0,85, wynik wątpliwy: 0,85-0,99, wynik dodatni:1,00 i powyżej). Wynik TOXOPLAZMA GONDI: IgM 0,260 (wynik ujemny <0,50) . CYTOMEGALOWIRUS (CMV): IgG 171,9 U\ml (normy: wynik ujemny: 0,0-6,0, wynik wątpliwy: 6,0-15, wynik dodatni:powyżej 15). Bardzo proszę o odpowiedź. Jest to dla mnie bardzo ważne.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Wydaje mi się, że w powyższych wynikach badań wkradł się błąd. Dwukrotnie podaje Pani miano przeciwciał IgM przeciwko toxoplazma gondi - najpierw 59,1, potem 0,26. Domyślam się, że jeden z tych wyników dotyczy przeciwciał IgG. Proszę o doprecyzowanie tej nieścisłości, gdyż prawidłowa analiza badań serologicznych jest możliwa w oparciu o wynik IgG i IgM (to samo dotyczy badania w kierunku CMV) .