Wyniki badań prenatalnych a ryzyko ZD

Witam, jestem jednym wielkim strzępkiem nerwów. Wykonałam 2 badania prenatalne: 1 wyszło strasznie: CRL- 71,0MM, ŚREDNIA NT 2,8MM, BPD 21,0MM. B-HCG 67,0 IU/l, PAPP-A 2,700IU/l. TRISTOMIA 21 (1:121). 2badanie PO TYGODNIU przy tych samych wynikach biochem. wykazało już lepiej: FHR 151 UD/MIN, CRL 80,0, NT 2,6, BPD 24,0. DUCTUS VENOSUS Pl 1,330. tristomia 21 (1:4865). Co upewni mnie który wynik jest właściwy, jak Pani sądzi czy jest bardzo dużo ryzyko ZD? dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu uzyskania wiarygodnych danych dotyczących interpretacji powyższego badania prenatalnego, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę.