Wyniki badań u 22-letniej kobiety

Witam,ostatnio mialam robione badania z krwi, i wyszly mi wyniki ze MPV 6,3 (spadek) i co to moze oznaczac??? A powyzej niego PLT-240 (norma) . I BIOCHEMIA: Glukoza w surowicy 5.71mmol/l (Integra 400 met. z heksokinazą) , Glukoza w surowicy 102.93 mg/dl (wzrost) (Integra 400 (2) ) i co moga oznaczac te wyniki???? Mam wykonac jeszcze jakies badania???

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z wynikami należy zgłosić się do lekarza kierującego. Wobec prawidłowych pozostałych parametrów morfologii wartość MPV nie ma znaczenia diagnostycznego i nie wymaga dalszej analizy. Poziom glukozy również jest minimalnie podwyższony (zakładając, że badanie wykonywane było na czczo).