Wyniki badań w kierunku toksoplazmozy w dziewiątym tygodniu ciąży

Dzien dobry, Bardzo prosze o interpretacje wyniku Toksoplasma gondii- p/c IgM (X45)- 0,23 Nieobecne:< 0,9 Watpliwe 0,9-0,99 Obecne: > 1,0 Jestem w 9 tygodniu ciazy, wynik wyszedl watpliwy, bardzo sie martwie co to oznacza, czy dziecko urodzi sie chore? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
wynik nie jest wynikiem wątpliwym- przeciwciała w mianie 0,23 to mniej niż 0,9- co oznacza że wynik mieści się w kategorii przeciwciała nieobecne. Nie ma wiec powodu do zmartwienia!