Wyniki badań w kierunku toksoplazmozy w siódmym tygodniu ciąży

witam obecnie jestem w 7 tyg ciąży, miałam poronienie 4listopada2014, w wynikach badań toksoplazmoza IgG(W1-X43) WYNOSI 304IU/ML, NATOMIAST TOKSOPLAZMOZA IgM(W1-X45) WYNOSI 0,79 S/C, co taki wynik badań dla mnie oznacza..???czy ma to związek z ostatnim poronieniem..??

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć należałoby oznaczyć dodatkowo awidność przeciwciał IGG. Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Prawdopodobnie wyniki w IGG wskazuje na kontakt z drobnoustrojem w przeszłości, natomiast niski IGM wskazuje na brak aktualnego zakażenia. nie sądzę, aby powyższe wyniki miały związek z poronieniem.