Wyniki badań wątroby a Seronil 30

Szanowni Państwo, od kilku miesięcy przyjmuję Seronil 30 ml, wcześniej 20 ml, i mam złe wyniki badań wątroby. Otóż: AST 42, ALT 48, Gamma-glutamylotransferaza 51. Jeśli chodzi o spożywanie alkoholu to tygodniowo wychodzi ok 3 l piwa. Z góry dziękuję za pomoc. Małgorzata 39 lat.

Enzymy nie mają zbyt podwyższonej aktywności i tylko w nieznaczny stopniu przekraczają normę, więc raczej nie ma powodu do niepokoju. Radzę całkowicie odstawić alkohol i za około miesiąc wykonać kontrolne badania po 24 godzinnej diecie lekkostrawnej, bez używek i niepotrzebnych leków.