Co zrobić, aby poprawić stan swojej wątroby?

Piłam i brałam benzodiazepiny. od póltora roku nie piję i nie biorę. przez te półtora roku enzymy watrobowe były w normie. teraz wysżło mi ast48 alt 48 i ggtp 74. Lekarka mi powiedziała że to uszkodzenie wątroby. od czego? odchudzam się i jem polpril, chlorprotixen, euthyrox i feminost oraz cerutin. Zaczelam brac heparegen. Co jeszcze robic? od czego to jest?

Kamila Ziemann Dietetyka

Najpierw trzeba znaleźć przyczynę, aby wiedzieć jak jeszcze pomóc. Wątroba mogła zostać uszkodzona prze niewłaściwy tryb życia lub chorobę autoimmunologiczną, albo przez nieodpowiedni stosunek cholesterolu, przez niedoczynność tarczycy, insulinooporność. Badała Pani insulinę? Profil lipidowy? Tarczycę? Może ma Pani hashimoto lub inną chorobę autoimmunologiczną? STosuje Pani dietę watrobową? A używa Pani jeszcze ostropestu plamistego? Polecam.
Postaram się jak najszybciej nagrać film na YT na ten temat, więc proszę szukać pod hasłem: Kamila Ziemann dietetyk
Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl
www.fb.com/Efekt.Centrum

Na pewno na początku radziłbym powtórzyć badania związane z funkcjonowaniem wątroby, czyli AST, ALT, ALP, GGTP, poziom bilirubiny oraz parametry układu krzepnięcia. Takie badania powinno się wykonywać po odpowiednim 24 godzinnym przygotowaniu, czyli diecie lekkostrawnej, bezmięsnej, bez używek (głównie alkoholu) i niepotrzebnych leków. Trzeba zdawać sobie sprawę, że zażywane przez Panią leki mogą w pewnym stopniu powodować uszkodzenie wątroby z zaburzeniami enzymatycznymi.
Oczywiście złe wyniki związane z funkcjonowaniem wątroby powinny być skonsultowane z hepatologiem. To hepatolog powinien zadecydować o dalszym sposobie postępowanie w tym przypadku.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/