Wyniki badania cholesterolu

Dzień dobry mam na imię Jakub mam 33 lata.Moje pytanie brzmi czy mając cholesterol całkowity 203 cholesterol HDL 50 i Cholesterol LDL 141.40 powinienem się czymś martwić z góry dziękuję za pomoc.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Dzień dobry,

Na początek proponowałbym modyfikację trybu życia. Jeśli ma Pan otyłość lub nadwagę -redukcję masy ciała. Ważna jest odpowiednia dieta - najlepiej np. "dieta przeciwmiażdżycowa" lub "dieta śródziemnomorska". Bardzo istotny jest regularny wysiłek fizyczny - przynajmniej 40 minut dziennie. Jeśli po miesiącu profil lipidowy nie ulegnie poprawie do rozważenia będzie postępowanie farmakologiczne. Proponuję w razie potrzeby kontakt z lekarzem, który w przypadku braku poprawy po w/w zaleceniach zaproponuje Panu dopasowane do Pana leczenie.

Z poważaniem,

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy